Eddig egyet ismertem ezek közül, de most az órai segédlet és egy rövid google keresés után kiderült, hogy elég sok segédanyag van fent természettudományos témákban. Túl sok időt egy oldalon se töltöttem, inkább ilyen első benyomás jelleggel írnék pár mondatot róluk, nem mérvadó gondolatok..:)
A GeoGebrát alkalmazza a rendszer, interaktív feladatok vannak fent elég sok témában, nagyon átláthatóan, nagyjából a kerettanterv szerint rendszerezve. Méréseket szimulál, mintha ott lenne előttünk egy komoly mérőeszköz, amin mindent tudunk állítani. Sok jó feladat is van kitalálva. Több esetben úgy éreztem, hogy kicsit túllő egy átlagos középiskolás tantárgyi tudásán, de a jó jó képességűeknek mindenképp hasznos lehet.
Tetszik! Sok érdekes tananyag van fent. Ötletek, hogy hogyan lehet bevezetni, közösen feldolgozni témaköröket. Alapvetően ahogy néztem inkább tanári segédlet, diákok egyedül kevésbé használják szerintem.
Klasszikus tananyagok. Nem rossz, de maximum a fejezetekhez tartozó képi/videós linkek lehetnek igazán hasznosak.
Egy normál óratervet sikerült letöltenem. Hasznos lehet, de inkább megírom őket magamnak. :)
Nagyon jó youtube csatorna. Alapvetően tananyagon túli dolgokat dolgoz fel, de nagyon modern stílusban vizualizálva, szórakoztatóan.. mondjuk angolul.. de hát miért ne fejlesszünk idegennyelvet is fizikán? :)
Ted-hez köződő rövid, színvonalas oktatóvideók. Ez is tananyagon túlmutató, de érdekesek. Angol, de nagyon sok előadáshoz már van magyar felirat is.
Angol nyelvű, de nagyon jól el vannak magyarázva a középiskolás fizika (és azon túl is sok minden). Aki jó angolból, annak nagy segítség lehet. Feladatok is vannak teszt formában (lehet máshogy is). Több fejezet úgy van magyarázva, hogy látod amit ír és beszél az oktató, de sokszor ennél is látványosabb videókat csináltak.
Bár nem tananyag, de elég jó fizikát használó játékok vannak itt összegyűjtve. A kedvencemhez kattints ide! Középiskolában ezzel napokig játszottunk. :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése